Prezenty komunijne dla chłopców

Pierwsza Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka, ale także trudne wyzwanie dla rodziców, którzy muszą poradzić sobie z kwestiami organizacyjnymi, jak również dla rodziców chrzestnych i innych gości, którzy z kolei muszą sprostać oczekiwaniom małych bohaterów uroczystości dotyczących spodziewanych prezentów. 

Wydaje się, że w kwestii wyboru odpowiedniego prezentu na komunię dla chłopca znacznie większą trudność mają przed sobą jego bliscy, chociaż z drugiej strony jest cała lista zwyczajowych upominków na tę okoliczność. W pierwszym rzędzie należałoby porozmawiać z rodzicami, często bowiem oni najlepiej, nawet jeśli nie stworzyli tak zwanej listy prezentowej, potrafią wskazać, co spełni oczekiwania chłopca i będzie mu przydatne na dłużej.

z28Najczęściej wręczane z tej okazji prezenty można przyporządkować jednej z następujących grup: akcesoria o charakterze sportowym, to jest rower, rolki, kurs sztuk walki czy nurkowania, rakieta do tenisa itd.

Następnie mamy przedmioty lub instrumenty sprzyjające rozwojowi osobistemu, czyli na przykład kurs nauki języka obcego, nauka gry na instrumencie, teleskop i inne. Dalej mamy prezenty służące rozrywce, na przykład konsola do gier, następna grupa to urządzenia elektroniczne w postaci smartfona, tableta, głośników. Ostatnią grupę stanowią upominki pamiątkowe, należą do nich między innymi albumy, biżuteria spersonalizowana, zegarki.

Jeśli chodzi o zegarki, to mimo iż mają jako prezenty komunijne długą tradycję, należą ciągle do popularnych i atrakcyjnych upominków przeznaczonych na tę okazję.

Zaś wybór dostępnych na rynku zegarków jest bardzo duży, poczynając od modeli typowo dziecięcych, przez sportowe, aż do wersji klasycznych. Te najtańsze to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, sportowe kosztują kilkaset złotych, stosunkowo drogie są już zegarki męskie. Największą popularnością jako prezenty komunijne cieszą się modele sportowe, tym bardziej, że mają zazwyczaj kilka pożytecznych funkcji. Są wodoszczelne, co się przydaje podczas zajęć na basenie, jeśli dziecko zapomni go zdjąć, spora część jest wyposażona w GPS, co stanowi dodatkową atrakcję, mają alarmy, stopery, kalendarze automatyczne i inne udogodnienia. Taki zegarek warto dodatkowo zaopatrzyć w pamiątkowy, wygrawerowany napis w postaci sentencji czy dedykacji, upamiętniający tę szczególną okazję.